Wariatory/Falowniki

Wariatory i falowniki w DKM

W naszej ofercie znajdują się wariatory mechaniczne i falowniki wektorowe przeznaczone do wymagających aplikacji. Główne zastosowanie to przemysł i pochodne przemysłu. Oferowane wariatory cechują się płynną regulacją, niskim poziomem hałasu i długą żywotnością. 

Wariatory/Falowniki
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 25

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Wariatory i falowniki - reguluj prędkość po mistrzowsku

W naszej ofercie znajdują się wariatory mechaniczne i falowniki wektorowe przeznaczone do wymagających aplikacji. Główne zastosowanie to przemysł i pochodne przemysłu. Oferowane wariatory cechują się płynną regulacją, niskim poziomem hałasu i długą żywotnością. Poszczególne dane techniczne falowników i wariatorów znajdują się przy wybranym produkcie.

Falowniki wektorowe precyzyjna kontrola prędkości

Falowniki wektorowe są bardziej zaawansowane i umożliwiają precyzyjne sterowanie prędkością silnika względem sterowania skalarnego. Falowniki są w stanie utrzymać stałą wartość momentu obrotowego silnika w całym zakresie regulacji prędkości obrotowej. To bardzo dokładne urządzenia, które pozwalają na dostrojenie silnika do setnych procent. Falowniki wektorowe mają również możliwość pracy w trybie skalarno-liniowym (U/f).

Wariatory mechaniczne płynna regulacja prędkości

Wariator mechaniczny (przekładnia cierna/bezstopniowa) to urządzenie służące do płynnej regulacji prędkości obrotowej. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest regulacja prędkości obrotowej silnika np. produkcja.

Wariatory mechaniczne od strony wejściowej montowane są z kołnierzem IEC. Dzięki czemu wariator pasuje do powszechnie dostępnych silników standardowych jak i niestandardowych z dodatkowym wyposażeniem np. hamulec, chłodzenie zewnętrzne, czy enkoder od różnych producentów.